niedziela, 8 kwietnia 2012

Odrobiny zadumy w czasie świąt Wielkiej Nocy

W sumie, planowałem w ten weekend zamieścić kolejną część Tłustego przekrętu. Jednakże ze względu na końcowe prace nad e-bookiem, który w najbliższym czasie zamierzam upublicznić (wstępny tytuł: 10 nawyków dla zdrowia), zabrakło mi czasu by ze spokojem opracować kolejną część.


Z pomocą jednak przyszły mi święta Wielkanocne, dzięki którym czuję się zwolniony z jakże przyjemnego "obowiązku" napisania kolejnego artykułu. W tym miejscu powinny teraz znaleźć się życzenie wesołych i ... ale chyba jednak troszkę tę tradycję zmienię. Zamiast standardowych życzeń, spróbuje sprowokować Ciebie drogi czytelniku do kilku refleksji.W ostatnich latach coraz częściej da się zauważyć pełną komercjalizację kolejnych świąt - po Bożym narodzeniu przyszedł czas na święta Wielkanocne. Coraz częściej liczy się cała otoczka, cały ten blichtr i zakupowy szał a coraz rzadziej mówi się o prawdziwej istocie tych świąt. Zapominamy, że właśnie w tym czasie jedenz Największych Liderów Wszechczasów, (jak Jezusa określił Kamil Dunowski), dał nam świadectwo, swego męstwa i Boskości. Pozostawił nam po sobie przesłanie, które z czasem zostało wypaczone i zaczęto wykorzystywać do sprawowania kontroli i władzy nad ludem. Posłużę się w tym miejscu kilkoma cytatami z maila Kamila, ponieważ świetnie obrazują to co gra mi w duszy:

Pierwotnym przekazem Jezusa było "Zostaliście Stworzeni na Podobieństwo Boga". Czy to nie przypomina Ci trochę tego, co odkrywamy znów w ostatnich latach? Kreowanie rzeczywistości, prawo przyciągania, rozwój osobisty - Świadome Tworzenie Świata. Wiara przenosząca góry i doświadczanie "nieba" będąc w pełni obecnym tu i teraz. Ponownie odkrywamy tą najważniejszą cząstkę siebie - zdolność kreacji.

Pomyśl, 2000 lat temu człowiek oddał życie za ten przekaz, by odcisnąć niesamowity wpływ na całą ludzkość, byśmy przypomnieli sobie kim naprawdę jesteśmy. Był bity, poniżany, a na koniec umarł.

Czy widzisz pewne podobieństwa? W obecnych czasach ludzie chcą odebrać Ci Twoją wrodzoną siłę przez manipulowanie mediami, negatywny przekaz, dominację korporacji i farmacji, genetycznie modyfikowane jedzenie. Mówią Ci, że masz żyć według stworzonej przez kogoś wersji - zamiast tworzyć Twoją własną! … Pamiętaj! Razem jesteśmy całością i mamy wpływ!

Postarajmy się zachować w sobie tę siłę i potęgę, światła i nadziei, które każdy z nas nosi w swoim sercu. Zastanówmy się kim tak naprawdę jesteśmy i zapamiętajmy to, byśmy mogli w pełni poznawać siebie oraz doświadczać piękna tego życia, w imię Boga, którego dziećmi jesteśmy.

I właśnie tego, w chwili świątecznej zadumy, życzę wszystkim, którzy to czytają.

P.S. Jak to na święta przystało, teraz czas na „zajączka”. Tak więc, dla wszystkich, którzy polubią tego bloga i zapiszą się na listę, korzystając z poniższego formularza, prześlę w najbliższych dniach darmowy fragment mojego e-booka.


Zgadzam się z Polityką Prywatności

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...