wtorek, 9 sierpnia 2011

Bitwa ostateczna, czyli GMO albo MY

Robię wyjątek od dotychczasowej reguły zamieszczania postów w każdy kolejny weekend. Piszę tego posta by zasygnalizować wszystkim czytelnikom, których mam przyjemność tutaj gościć, sprawę ważną, istotną i wymagającą natychmiastowego działania, do którego wszystkich wzywam.

 

Tak się składa, że od kilku tygodni trwają pracę na ustawą, która ma oficjalnie dopuścić żywność GMO do Polski. Równocześnie trwa batalia o zawetowanie tej ustawy. O tym, czym jest Genetycznie Modyfikowana Żywność akurat w tym poście nie będę się rozpisywał, ponieważ mam w planach zajęcie się tym tematem trochę dokładniej, niż pozwala mi w tym momencie czas. Dla tych, którzy są słabo obeznani z tą tematyką proponuję zapoznanie się z poniższym filmem i wieloma innymi, dostępnymi na YouTube.

Nadmienię tylko, że obecna ustawa o GMO jest wprowadzana pod płaszczykiem dopuszczenia modyfikowanych nasion na polski rynek. A tym czasem to, o czym się słabo mówi to fakt, iż takie nasiona i żywność są dostępne w naszym kraju od około 10 lat. Z reguły jest tak, że jak nie wiadomo, o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. I dużym prawdopodobieństwem jest tak i tym razem. Moim skromnym zdaniem cała ta ustawa ma zupełnie inny cel. Jest nim wielomiliardowy rynek, jakim jest Polska i możliwość ściągania w świetle prawa haraczu za użytkowane odmian genetycznie zmodyfikowanych nasion. A więc co każdy z nas może jeszcze zrobić. Jest kilka możliwości.
Po pierwsze możemy wesprzeć akcję po przez wydrukowanie i wysłanie pocztą lub fax-em kartki do prezydenta, która można pobrać z tej strony: http://tinyurl.com/3jcx29w

Można również tą samą kartkę ściągnąć do siebie na komputer a potem wysłać darmowym fax-em, z tej strony: www.freepopfax.com na następujący numer kancelarii prezydenta: Fax: (48 22) 695-22-38

Można wesprzeć akcję po przez dobrowolne datki na rzecz akcji Ocalić Polskie Nasiona, organizowanej przez StopCodex. Poniżej prezentuję fragment maila, który dziś został rozesłany do subskrybentów tej strony:


Szanowni Państwo,
prosimy o wsparcie naszych działań.
Mamy zamiar wydrukować kilka tysięcy naklejek i kilkaset pocztówek oraz kilkadziesiąt plakatówdla akcji Ocalić Polskie Nasiona. Link do akcji – poniżej.
Zbieramy również finanse na odnowienie/przeniesienie serwisu StopCodex, który prawdopodobnie został zablokowany/zaatakowany (nie możemy przeprowadzić zmian i aktualizacji strony).
Dzięki Twojemu wsparciu pomagasz nam:
- chronić wolność wyboru
- chronić zioła, polską dobrą żywność
- chronić przyszłość zdrowia swoich dzieci, wnuków.
Najszybciej i najprościej, co możesz zrobić to klikając na poniższy link wesprzesz nas finansowo wybraną kwotą:
5 zł
https://ssl.dotpay.pl/?pid=S92BV1Y1QT1HZSMLF5HMNE4UPPJHAUET
10 zł
https://ssl.dotpay.pl/?pid=VSYVBZA66JKQV82KRYV48KR2MKJP29V8
20 zł
https://ssl.dotpay.pl/?pid=QHM2TSIQ17CEPA2SK5T934H23UUC9AF4
*************************************************
Akcja Ocalić Polskie Nasiona http://gmo-w-polsce.pl/a/polskie-nasiona.html
Polecamy: Felieton Adriana Kołodziejczyka – Kastrowanie Narodów http://gmo-w-polsce.pl/a/kontrol-zywnosc.html

 Tak, więc teraz, właśnie teraz rozpoczęła się ostateczna batalia o zdrowie nasze i naszych dzieci. Jeśli choć trochę zależy Ci na tym by mieć prawo do wyboru zdrowiej żywności wykorzystaj jeden lub kilka z możliwych sposobów i zrób coś zanim będzie za późno. Jeszcze możemy wygrać a z Twoją pomocą na pewno uda się zawetować tą groźną ustawę.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...