środa, 31 października 2012

Kilka warstw dla naszego zdrowia.

Cebula - oczy
Zdjęcie: Bahman Farzad
Kiedyś na początku istnienia bloga PRO - Zdrowotnego, opublikowałem tutaj artykuł: „Lek z kuchni niemal na wszystko.”, który był inspirowany artykułem Pani Miry Alowskiej a dotyczył on niemal magicznego warzywa, jakim jest czosnek. Dziś kilka słów o warzywie, które choć nie obrosło tak w legendy jak czosnek ale jest równie cenne. O czym mowa. Oczywiście o bliskiej kuzynce czosnku, czyli cebuli.

Kolejne zalety, niczym kolejne warstwy, moglibyśmy zdzierać z cebuli i nie wiem czy udało by się nam dotrzeć do sedna sprawy. Zanim odeślę do bardzo ciekawego artykułu pt.: „Co może zwykła cebula?”, pozwolę sobie wymienić tylko kilka z nich. Od dawna wywar z cebuli zalecany jest przy chorobach reumatycznych, syrop podawany przy przeziębieniach, natomiast wąchanie surowej, przekrojonej cebuli odkażało zakatarzony nos i drogi oddechowe.

Tak jak wcześniej wspominałem, zapraszam teraz do przeczytania bardzo ciekawego artykułu, w którym oprócz bardzo ciekawych informacji znajdziesz bardzo dużą ilość przydatnych przepisów na zastosowanie wcześniej cebuli.


P.S. Czy wiesz, że wprowadzając kilka prosty zmian do swojego życia, unikniesz większości szalejących chorób cywilizacyjnych, poprawisz swoje samopoczucie oraz zdrowie by móc cieszyć się nim przez długie lata. Poznaj dwa pierwsze kroki!  ZAPISZ SIĘ TERAZ by otrzymać darmowy fragment mojego e-booka pt.: "10 nawyków dla zdrowia, czyli jak cieszyć się dobrym zdrowiem wprowadzając kilka prostych zmian."

Zgadzam się z Polityką Prywatności
Drogi czytelniku, jeżeli podoba Ci się to co przeczytałeś, proszę poleć ten artykuł innym, wciskając poniższy przycisk - „Poleć To"
Jeżeli to, co tu przeczytałeś jest dla Ciebie cenne, wspomóż mnie darowizną (nawet skromną), bym mógł nadal tworzyć ten blog dla Ciebie. Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...