poniedziałek, 11 czerwca 2012

Czy masz jeszcze jakieś złudzenia?


Dziś ponownie wspomnę o nadrzędnym zadaniu wielkich koncernów farmaceutycznych. Robię tak z kilku powodów. Pierwszy, który mnie osobiście najbardziej zaskakuję – artykuły o negatywnym wydźwięku są znacznie częściej czytane i komentowane. Obiecuję, że jeśli zaobserwuję zmianę w poczytności pozytywnych artykułów, postaram się pisać ich znacznie więcej. Po drugie uważam, że uświadamiania obecnej sytuacji nigdy za wiele. Tylko mając pełną świadomość tego jak funkcjonuje współczesny rynek farmaceutyczny oraz celów jaki mu przyświecają, mamy szansę zdać sobie sprawę z konieczności samodzielnego zadbania o swoje zdrowie. Po trzecie i ostanie, po raz kolejny znalazłem bardzo ciekawy materiał w internecie, a dokładnie na stronie monitorpolski.wordpress.com, który uznałem że koniecznie powinien trafić do Ciebie – drogi czytelniku.


Prezentuję dzisiaj skrót tłumaczenia wystąpienia Gwen Olsen, które znajduje się na YouTube. Gwen Olsen, przez 15 lat pracowała jako reprezentant dla takich gigantów farmaceutycznych jak Johnson & Johnson, Syntex Labs, Bristol-Myers Squibb, Abbott Laboratories czy Forest Laboratories. Zrezygnowała z pracy w roku 2000, i od tego czasu ostro występuj publicznie przeciwko firmom farmaceutycznym, które jej zdaniem nie działają na korzyść pacjenta, a własnego zysku. W 2007 roku uzyskała nagrodę Human Rights Award za swoją działalność humanitarną. Z materiałem Video możesz zapoznać się poniżej:


A teraz zapraszam do zapoznania się całą treścią powyższego wystąpienia:

Gwen Olsen: Kompanie farmaceutyczne nie chcą byście byli zdrowi
Pharmaceutical companies DO NOT CURE DISEASES – Ex-Pharma Sales Reps Speaks Out

Chcę obalić mit, że przemysł farmaceutyczny ma na celu poprawę zdrowia i leczenie. W rzeczywistości celem jest utrzymywanie chorób i zarządzanie objawami. Nie jest zainteresowany leczeniem raka, Alzheimera czy chorób serca, ponieważ gdyby tak było to działali by na własną szkodę – utraty biznesu, a to nie ma sensu. Nie chciałabym, żeby ludzie myśleli, że jestem zwolenniczką “teorii konspiracji”, gdyż w rzeczywistości za tym co mówię nie stoi żadna “teoria”, a wszystko co mówię jest do udowodnienia. Można udowodnić, że przemysł farmaceutyczny wcale nie chce leczyć ludzi.

W szczególności, jeśli chodzi o leki psychotropowe – są to środki, które powodują uzależnienie od przemysłu farmaceutycznego. Wprost się mówi, że jeśli będziecie brać np. lek antydepresyjny czy anty-psychotyczny, to będziecie od niego uzależnieni do końca życia. I faktycznie ludzie znajdują się w sytuacjach, że muszą przyjmować dany środek przez długi okres czasu, o ile nie na zawsze, gdyż jest prawie niemożliwe uniezależnienie się od nich. Gdy przestaje się brać dany preparat, następują bardzo ostre reakcje organizmu, nawet jeśli próbuje się stopniowego zmniejszenia dawek.

Dlatego ważne jest by rozumieć jakie motywacje kierują produkcją leków, które są dostępne na rynku. Przykładem mogą być preparaty obniżające poziom cholesterolu – te faktycznie obniżają znacząco jego poziom, ale powodują inne stany chorobowe. Tak więc musicie być bardzo ostrożni jeśli chcecie leczyć się chemią w celu utrzymania waszego zdrowia. Nikt wam nie będzie tłumaczył, że leki są zawsze testowane klinicznie poprzez porównywanie ich z placebo. Placebo są to po prostu pigułki z cukrem. W rzeczywistości wiele leków nie jest skuteczniejsza od pigułek placebo. Niedawno w Anglii przeprowadzono testy z jednym z leków antydepresyjnych i wyszło to, że nie jest on skuteczniejszy od pigułek cukrowych. A przecież ponad 44 miliony ludzi go zażywa, większość z nich z niewielkimi objawami depresji.

Można udowodnić, że leki antydepresyjne w ogóle nie są skuteczne, z wyjątkiem pacjentów z bardzo silnymi objawami. Na podstawie własnego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że można by poprawić stan ich zdrowia psychicznego bez przyjmowania tabletek, w sposób o wiele bardziej skuteczny niż placebo. Niedawno dowiedziono, że ćwiczenia fizyczne są o wiele bardziej skuteczne od placebo czy leku antydepresyjnego. Ale nigdy nie usłyszymy tego w mediach, gdyż główne stacje telewizyjne i wydawnictwa, są sponsorowane przez te duże firmy farmaceutyczne.

Musimy się więc oprzeć na naszym zdrowym rozsądku i zrozumieć, że przemysł farmaceutyczny zarabia 5-6 razy więcej niż jakakolwiek inna kompania spośród największych Fortune 500 w USA. I nie dadzą łatwo sobie odebrać tego zarobku. Tak naprawdę jesteśmy dla nich tylko “ludzkim towarem” – nasze dzieci, rodzice, dziadkowie są dal nich tylko “krowami dojnymi”, na których żerują reprezentanci firm farmaceutycznych, jakim i ja byłam. Są oni zainteresowani tylko zdobywaniem rynku, bez uwzględniania konsekwencji jakie to przyniesie pacjentom. Nie interesuje ich to, że sieją dezinformację, że dane z badań klinicznych są ukrywane czy też fałszowane, że skutki uboczne są minimalizowane czy też prezentowane w niewłaściwy sposób.

Pracowałam przez 15 lat w tym biznesie, byłam jedną z najlepszych. Mówię wam, że ten przemysł oszalał. Znaleźliśmy się w dziejowym punkcie zwrotnym – musimy jako naród przejąć władzę i rozliczyć tych ludzi za ich działania i szkodliwe produkty, które wsadzają na rynek. Nie minie bowiem dużo czasu gdy każdy Amerykanin (Polaków dotyczy to w równym stopniu - mój dopisek) zostanie poszkodowany przez tę katastrofę. Musimy zdawać sobie sprawę jakie są różnice pomiędzy chorobami, zaburzeniami i zespołami. Jeśli bowiem nie ma weryfikacji naukowej – testów krwi, moczu, CAT-skanów, RMI – dowodu, że jesteś chory, to masz tylko zaburzenie (disorder).

Należy sobie zdać sprawę z tego, że są są inne opcje, o wiele bardzie efektywne niż leki, poprawy twojego stanu zdrowia. Szczególnie należy zwrócić uwagę na suplementy w diecie, ćwiczenia, taki styl życia, który sprzyja zdrowiu. Jeśli zaczniesz przyjmować leki, jeden za drugim, staniesz się klientem przemysłu farmaceutycznego na całe swoje życie i będziesz miał ograniczone możliwości wyboru. Tak więc proszę was o to byście się edukowali i podzielili informacjami z innymi. Następną ofiarą może być bowiem ktoś kogo kochacie.

Zob. też:

http://www.gwenolsen.com/Na koniec drobny komentarz z mojej strony. Masz problem z uwierzeniem tej kobiecie? Myślisz sobie  „a kim ona jest, że mam brać na poważnie to co powiedziała”? Kołacze się Tobie w głowie, że na pewno badania na podstawie, których wprowadzają kolejne leki na rynek są wiarygodne?!? Cóż w żadnej mierze przekonywać Ciebie do zmiany swojego poglądu nie mam zamiaru, ja podobnie jak Gwen Olsen po prostu WIEM, że tak jest i kropka.

Odnośnie wiarygodności badań medycznych, pozwól, że podzielę się z Tobą pewną informacją na ten temat, zaczerpniętą z bloga astromaria.wordperss.com. W artykule „Naukowiec z Big Pharma przyznaje się do sfałszowania prac badawczych dla Pfizer’a i Mercka” możemy przeczytać o doktorze Scottie Reubenie, który dopiero po 13 latach swojej działalności został przyłapany na gorącym uczynku i najprawdopodobniej poniesie konsekwencje swoich czynów. A na czym polegał ten proceder? Najprościej rzecz ujmując, gdy koncern typu Pfizer chciał wprowadzić jakiś konkretny lek (np. Celebrex, Bextra, Vioxx) i potrzebował „odpowiednich” badań, które umożliwią akceptację i wprowadzenie na rynek danego specyfiku, pojawiał się pan doktor i oferował swoje usługi.


W zamian za dotację na badania, pojawiały się „odpowiednie” wyniki badań oraz artykuły w szanowanych czasopismach medycznych, które umożliwiały rejestrację danego leku. Najmniej istotne w całej tej sprawie jest fakt, że żadem pacjent nie brał udziału w badaniach nad danym lekiem a wyniki pojawiały się niemal w magiczny sposób prosto z nieba. Tak więc nadal możesz pozostać w błogiej nieświadomości i żyć przekonaniem, że cała farmacja robi wszystko byś był zdrowy! Jednak jeśli uważasz, że czas najwyższy zacząć otwierać szeroko oczy i dostrzegać faktyczne podejście Big Pharmy do Twojej osoby to sięgnij po całą to informację TUTAJ.


Przeczytaj również na moim blogu artykuł o podobnej wymowie pt: Farmaceutyczny szwindel.

10 nawyków-dla-zdrowiaP.S. Czy wiesz, że wprowadzają kilka prosty zmian do swojego życia, unikniesz większości szalejących chorób cywilizacyjnych, poprawisz swoje samopoczucie oraz zdrowie by móc cieszyć się nim przez długie lata. Poznaj dwa pierwsze kroki!  ZAPISZ SIĘ TERAZ by otrzymać darmowy fragment mojego e-booka pt.: "10 nawyków dla zdrowia, czyli jak cieszyć się dobrym zdrowiem wprowadzając kilka prostych zmian."


Zgadzam się z Polityką Prywatności

Drogi czytelniku, jeżeli podoba Ci się to co przeczytałeś, proszę poleć ten artykuł innym, wciskając poniższy przycisk - „Poleć To"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...