środa, 28 listopada 2012

A jak ich już zabraknie...


pszczoła
Zdjęcie: Jan Gee
Dziś temat GMO drążę dalej. Choć wpis dzisiejszy będzie stosunkowo krótki, to jednak moim zdaniem ze wszech miar treściwy i wartościowy. Chciałem powołać się na autorytet wielkiego człowieka, fizyka jakim jest Albert Einstein, który ponoć miał kiedyś powiedzieć, że po wymarciu pszczół jako gatunku, naszej cywilizacji zostanie zaledwie pięć lat istnienia w postaci takiej jaką znamy.

Po głębszym wgryzieniu w temat, okazało się że przypisywanie autorstwa tego powiedzenia Einsteinowi jest co najmniej wątpliwe. A więc na autorytet tego powszechnie poważanego człowieka powoływał się nie będę. Jednakże samo zdanie w swej wymowie jest jak najbardziej sensowne a potencjalne wymarcie pszczół faktycznie może spowodować daleko idące konsekwencje dla naszego gatunku i cywilizacji jaką stworzyliśmy.


Prace obecnego sejmu nad ustawą o nasiennictwie się ukończyły, co niestety oznacza, że GMO uzyskało zielone światło do szerokiego zaistnienia na polskich polach. Niestety nasz premier, jak się okazuje bardziej dba o interesy wielkich korporacji niż o interesy nas wyborców i polaków. Świetnie to ilustruje poniższy krótki film.


A wracają do tematu, dziś prezentuję ciekawy artykuł Piotr Baraszkiewicza poświęcony w całości wpływowi GMO na wymieranie pszczół.


P.S. Czy wiesz, że wprowadzając kilka prosty zmian do swojego życia, unikniesz większości szalejących chorób cywilizacyjnych, poprawisz swoje samopoczucie oraz zdrowie by móc cieszyć się nim przez długie lata. Poznaj dwa pierwsze kroki!  ZAPISZ SIĘ TERAZ by otrzymać darmowy fragment mojego e-booka pt.: "10 nawyków dla zdrowia, czyli jak cieszyć się dobrym zdrowiem wprowadzając kilka prostych zmian."

Zgadzam się z Polityką Prywatności
Drogi czytelniku, jeżeli podoba Ci się to co przeczytałeś, proszę poleć ten artykuł innym, wciskając poniższy przycisk - „Poleć To"
Jeżeli to, co tu przeczytałeś jest dla Ciebie cenne, wspomóż mnie darowizną (nawet skromną), bym mógł nadal tworzyć ten blog dla Ciebie. Dziękuję!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...