środa, 26 grudnia 2012

Trucizny nasze powszednie

Zdjęcie:  Minha Vida2006
O tym jak wiele zależy od sposobu naszego odżywiania, mówię niezmiennie od samego początku istnienia tego bloga. O tym, jak wiele konserwantów znajduje się w naszym pożywieniu, też parokrotnie wspominałem. Tym razem proponuję Tobie zapoznanie się bardzo dokładnym opracowaniem tematu wszelkiej maści E dodatków do żywności. Kolejny raz będę się posiłkował twórczością autora, dość często cytowanym tutaj na blogu PRO – Zdrowotnym. Mam na myśli oczywiście Pana Janusza Dąbrowskiego. Jak dotąd wszystkie artykuły pisane przez Pana Janusza były godne polecenia i nie inaczej jest tym razem.


Cały artykuł jest częścią większej całości, jednakże zamieszczona dziś treść jest jakby podzielona na dwie części. W pierwszej bardzo dokładnie opisane są stosowane w przemyśle spożywczym różnego rodzaju dodatki oznaczone jako E ileś tam. I choć w tabeli autor często podaje informację, że dany konserwant jest nie szkodliwy i pochodzenia naturalnego, to mnie szczerze mówiąc to całkowicie nie uspokaja. Głównie dlatego, że w niemal każdym produkcie równocześnie stosowane jest kilka, czasami kilkanaście konserwantów równocześnie. A z tego co mi wiadomo nikt nigdy nie prowadził badań na temat oddziaływania poszczególnych konserwantów na siebie oraz kompleksowego ich oddziaływania na organizm ludzki. Dodatkowo to że coś jest pochodzenia naturalnego wcale nie oznacza że zostało pozyskane w sposób naturalny.

Znacznie ciekawsza jest druga część artykułu, w której to Janusz Dąbrowski, jednak zamiast ją tutaj streszczać po prostu serdecznie Ciebie zapraszam do wnikliwego wczytania się w artykuł Janusza Dąbrowskiego pt: "Dodatki" do żywności, czyli o tym, czym się trujemy.P.S. Czy wiesz, że wprowadzając kilka prosty zmian do swojego życia, unikniesz większości szalejących chorób cywilizacyjnych, poprawisz swoje samopoczucie oraz zdrowie by móc cieszyć się nim przez długie lata. Poznaj dwa pierwsze kroki!  ZAPISZ SIĘ TERAZ by otrzymać darmowy fragment mojego e-booka pt.: "10 nawyków dla zdrowia, czyli jak cieszyć się dobrym zdrowiem wprowadzając kilka prostych zmian."

Zgadzam się z Polityką Prywatności
Drogi czytelniku, jeżeli podoba Ci się to co przeczytałeś, proszę poleć ten artykuł innym, wciskając poniższy przycisk - „Poleć To"
Jeżeli to, co tu przeczytałeś jest dla Ciebie cenne, wspomóż mnie darowizną (nawet skromną), bym mógł nadal tworzyć ten blog dla Ciebie. Dziękuję!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...